Kontakt: justynafan@gazeta.pl
Blog poświęcony Justynie Kowalczyk, wybitnej biegaczce narciarskiej, złotej medalistce olimpijskiej i zdobywczyni Kryształowej Kuli. Newsy, dyskusje i funclub.
sobota, 23 lutego 2013

foto: sport.wp.pl

Marit Bjoergen w fenomenalnym stylu zdobyła swój 10. złoty medal Mistrzostw Świata i obroniła tytuł wywalczony w biegu łączonym przed dwoma laty.

Norweżka wyprzedziła na ostatnim podbiegu swoją rodaczkę Therese Johaug. Trzecia była inna z Norweżek, Heidi Weng, a czwarta Kristin Stoermer Steira.

Justyna Kowalczyk nie była w stanie wytrzymać tempa rywalek na dystansie techniką łyżwową i zajęła dopiero 5. miejsce. Polce nie udało się odjechać rywalkom na pętli biegu "klasykiem", a na dystansie techniką dowolną wyraźnie odstawała od rywalek.

Wygląda na to, że ostatnia szansa Justyny na wywalczenie medalu na tych Mistrzostwach to królewski dystans 30 km techniką klasyczną. Wierzycie, że Polka, przy tak niesamowitej dyspozycji Norweżek, będzie w stanie dotrzymać im kroku? Trzymajmy kciuki!

 

czwartek, 21 lutego 2013

foto: sport.wp.pl

Marit Bjoergen zdeklasowała rywalki w finale biegu sprinterskiego na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme!

Drugie miejsce zajęła Szwedka Ingemarsdotter. Brązowy medal wywalczyła Maiken Caspersen-Falla.

Justyna Kowalczyk niestety zaliczyła upadek już na pierwszym podbiegu i nie liczyła się w rywalizacji.

Polka zaspała na starcie i została zamknięta przez Norweżkę Fallę. Próbowała zmienić tor, ale zaliczyła upadek. Z kolei Bjoergen, która również biegła z tyłu stawki, wybroniła się i szybko wyszła na prowadzenie, nie oddając go już do samego końca.

Ziścił się zatem najgorszy z możliwych scenariuszy. Pozostaje mieć nadzieję, że Justyna zrewanżuje się na swojej największej rywalce już w kolejnych biegach.

 

foto: sport.pl

Finka Mona-Liisa Malvalehto wygrała kwalifikacje dzisiejszego biegu sprinterskiego - pierwszej konkurencji Mistrzostw Świata w Val di Fiemme.

Drugie miejsce zajęła Justyna Kowalczyk (0,43 sek. straty). Marit Bjoergen uplasowała się dopiero na 14. miejscu ze stratą 5,18 sek. do Polki. Z kolei inna z faworytek, Amerykanka Kikkan Randall nie zmieściła się nawet w pierwszej dwudziestce!

Trzymacie kciuki za Justynę? Myślicie, że jest w stanie odnieść dziś zwycięstwo?

 

niedziela, 17 lutego 2013

foto: wp.pl

Norweżka Therese Johaug wygrała bieg na 10 km techniką dowolną rozgrywanym w Davos. Dzisiejsze zawody były ostatnim sprawdzianem przed MŚ w Val di Fiemme.

Drugie miejsce zajęła Justyna Kowalczyk (8.9 sek. straty), a trzecia była Kristin Steira (13.4 sek. straty). Sensacyjne 4. miejsce zajęła Szwedka Emma Wiken. Dopiero piąta była jej rodaczka Charlotte Kalla (ponad 19 sek. straty).

Tuż przed zawodami z rywalizacji wycofała się Marit Bjoergen. Powodem miało być rzekomo zmęczenie po wczorajszym sprincie.

Johaug prowadziła na każdym pomiarze czasu, jednak po pierwszych dwóch kilometrach Justyna przegrywała jeszcze z drugą z Norweżek, Steirą. Polka ostatecznie wyprzedziła rywalkę i utrzymywała tempo Johaug, nieznacznie zmniejszając do niej stratę. Ostatecznie jednak musiała uznać wyższość rywalki o niecałe 9 sekund.

Dzisiejsze 2. miejsce to z pewnością wspaniały prognostyk przed zbliżającymi się MŚ, na których zostanie rozegrany bieg "łyżwą" na takim samym dystansie. Zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż Polka miała "w nogach" o trzy biegi sprinterskie więcej od dzisiejszej triumfatorki.

Myślicie, że Justyna jest w stanie powalczyć w Val di Fiemme o medal?

 

sobota, 16 lutego 2013

foto: sport.wp.pl

Justyna odniosła dzisiaj spektakularne zwycięstwo w sprincie techniką klasyczną w Davos - ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Val di Fiemme.

Drugie miejsce zajęła Marit Bjoergen (2.85 sek. straty do Polki). Jest to pierwsze bezpośrednie zwycięstwo Justyny nad Marit w tym sezonie.

Polka pewnie wygrała w kwalifikacjach, uzyskując ponad czterosekundową przewagę nad Bjoergen, która przegrała jeszcze z Francuzką Aurore Jean. Swoją dobrą formę Justyna potwierdziła w ćwierćfinale i półfinale, pewnie wygrywając oba biegi.

W finale Justyna wyszła na prowadzenie już przed pierwszym podbiegiem i stopniowo powiększała swoją przewagę nad rywalkami. Bezpiecznie pokonała niebezpieczny zjazd i do drugiej pętli wyruszyła z olbrzymią przewagą nad goniącymi ją Francuzką i Norweżką. Ostatecznie Marit Bjoergen zgubiła rywalki i ruszyła w pościg za Polką. Justyna była jednak dziś dla niej nieosiągalna i na metę przybiegła prawie 3 sekundy przed swoją najgroźniejszą rywalką.

Już jutro bieg na 10 km techniką dowolną. Myślicie, że Justyna będzie w stanie powalczyć o podium? Trzymajmy kciuki!

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42